Ha hajbeültetésen gondolkodsz, kulcskérdés, hogy a beültetett hajszálak mennyi ideig maradnak meg az új helyükön. Egy ilyen kezelést nyilván nem szeretnél pár évente újracsináltatni. A jó hír: nem is kell.
A hajbeültetés tartóssága élethosszig tart! De miért?
A férfi genetikai hajhullást a DHT hormon okozza. Ez a tesztoszteronnak egy erősebb, potensebb fajtája, jelenléte nélkülözhetetlen az egészséges férfiassághoz. Az átalakulásért felelős enzim (5-alfa-reduktáz) jellemzően a bőr rétegeiben és a prosztata közelében van jelen, tehát a DHT ezeken a helyeken születik. Amellett, hogy nélkülözhetetlen hormonról beszélünk, sajnos van egy sötét oldala is: az arra érzékenyeknél megtámadja és a prosztatát és a hajhagymákat.
A különbség kopasz és dús hajú férfi közt általában nem a tesztoszteron vagy a DHT szintjükben keresendő, hanem abban, hogy mennyire érzékenyek a hajhagymáik a DHT-ra. A kopaszodó férfiak hajhagymái egyszerűen kevésbé bírják a DHT fojtogató jelenlétét.
Viszont egy dologban minden férfi megegyezik. Tarkótájon, a két fül közötti sávban még a legkopaszabb férfiaknak is marad egy holdsarlónyi haja. Az itt elhelyezkedő hajszálakon ugyanis nincs DHT receptor, tehát immunisak a hormon gonosz játékára. Ebben rejlik a hajbeültetés egész módszertana és a tartósság kulcsa is.
Hajbeültetés során a tarkótáji donorterületről kiemeljük a hajhagymákat és a kopaszodó fejtetőre ültetjük őket. Mivel ezeknek a hajhagymáknak nincsenek DHT receptoraik, hiába tobzódik továbbra is a DHT a fejbőrödben, az új hajhagymákra nincs hatással.
Ha az orvos utasításait az első 2 hétben betartod, tehát a műtét után megfelelően ápolod a fejbőröd, becsülettel használod a sprickolót, nyakpárnával alszol és nem dörzsölöd meg a fejedet, akkor a beültetett hajszálak tartóssága megkérdőjelezhetetlen.
Már csak az a kérdés, alkalmas vagy-e hajbeültetésre. Gyere el az Art ‘N Hair-hez, megnézzük most mit lehet kihozni a hajadból!